Complexul Muzeal Național Neamț anunță publicul vizitator că începând cu data de 29 iulie 2019 unitatea principală, Muzeul de Istorie și Arheologie Piatra Neamț, își sistează activitatea.

Lista artiștilor admiși la Bienala Națională de Artă Plastică "Lascăr Vorel" Piatra Neamț

Complexul Muzeal Național Neamț anunță încheierea primei etape a manifestării. 153 de artiști au ales să participle la evenimentul ajuns la cea de-a XVII-a ediție. Ne onorează faptul că un număr atât de mare de artiști a dat curs invitației noastre și le mulțumim tututor pentru interesul arătat! Fiecare artist selecționat va fi anunțat personal pe adresa de e-mail cu ce lucrare va intra în concurs.
Lista artiștilor admiși:
1. Adăscăliței Daniel
2. Agache Grigore
3. Agape Mihai
4. Alecu Maria Magdalena
5. Anastase Irina Otilia
6. Antochi Bogdănel Vasile
7. Antonescu Alexandru
8. Baranovschi Gina
9. Bocioc Viorica
10. Boroș Bianca
11. Bostan jr. Dumitru
12. Burlacu Ioan
13. Buzec Ovidiu
14. Călăuță Roxana
15. Ciorna Sanda
16. Ciucanu Viorica
17. Constantinescu Anca
18. Corcăcel Constantin
19. Croitoru Gherghinoiu Rodica
20. Duduleanu Laura
21. Dumitrescu Marinela
22. Dumitrov Roxana
23. Epuraș Liviu
24. Feng Florin Zhu Yun
25. Fuiorea Vasile
26. Gașpar Matei
27. Grigore Victor
28. Gujuman Uliana
29. Ionescu Ovidiu
30. Jianu Rodica Rozalia
31. Jurje Vasile
32. Golumbeanu Karmen
33. Kolumban-Antal Jozsef
34. Lazăr Emil
35. Macavei Radu Cristian
36. Macovei Andrei Ciprian
37. Marinescu Andreea
38. Matias Rafael
39. Moldovan Smaranda Sabina
40. Nealcoș Alina
41. Neciu Răzvan Andrei
42. Neculai Aura
43. Otînjac Sorin
44. Ovejanu Sofia
45. Palamar Ioana
46. Panaitescu Ana-Maria
47. Pantea Andrei Alecsandru
48. Papară Mariana
49. Papiu Greti
50. Paraschivescu Valter
51. Petriu (Caba) Anca
52. Pista Marina
53. Popa Raul
54. Popovici Matias Diana
55. Potop Ștefan
56. Pușcașu Lucia
57. Radu Luminița Monica
58. Romanescu Sînziana
59. Romila George
60. Roșu Aurel
61. Rotaru Bianca
62. Rugescu Ana Maria
63. Sadovei Rusu Camelia
64. Schiwago Ecaterina
65. Simon Răzvan Alexandru
66. Stejerean Narcisa Daniela
67. Stoica Silvia Maria
68. Suciu Nicolae
69. Sultan Eli
70. Șchiopu Monica Andreea
71. Ștefan Teodor
72. Șușnea Valeriu
73. Târziu Paul
74. Todor Daniela
75. Tofan Liliana
76. Toporaș Viorica
77. Tsamuris Traian
78. Vînău Carmen
79. Voicu Mihai
80. Vrapciu Păun Vladimir
81. Zamșa Simion
82. Zană Alexandru